O nas
Hubertus, czyli Bieg Myśliwski Świętego Huberta, urządzany w Stadninie Koni "Bielin" od lat, jest odbiciem tradycji polowań konnych. Nazwa Hubertus pochodzi od św. Huberta, patrona polowań, którego pamiątka przypada na 3. Listopada. "Polowanie" jest całkowicie symboliczne i odbywa się bez psów, a "lisem" jest jeździec z ogonem lisa przypiętym do lewego ramienia. Ten, komu uda się zerwać ogon, wykonuje rundę honorową wokół pogoni, a za rok to jemu przypada rola lisa. W tym roku, wyjątkowo, lis nie był goniony tylko szukany ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, które sprawiły, że grunt był zbyt niebezpieczny na gonitwę. Uczestnicy Hubertusa, a byli nimi turyści z Polski, a także z Niemiec i Szwecji, wypatrywali ukrytej między gałęziami lisiej kity.
Zwycięzcami tegorocznego Bielińskiego Hubertusa zostali Pelle Wahlstrom (27.10.07) i Arkadiusz Surent (3.11.07). Polowanie zakończyła biesiada uczestników przy ognisku, pieczeni i bigosie. Następnie biesiadnicy przenieśli się do drink-baru, gdzie odbywała się impreza na cześć zwycięzców do białego rana. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do złapania lisa w przyszłym roku :)
Ostatnie w tym sezonie zawody powożeniowe w naszym kraju, podczas których rozgrywany był Finał Pucharu Polski, odbyły się w SK Bielin w dniach 19 - 21 października 2007r.
Niska temperatura powietrza nie ochłodziła gorącej atmosfery na zawodach i pozwoliła rozegrać wszystkie konkursy, a było ich naprawdę wiele. Rywalizacja odbyła się w klasach C-2, C-1, N-2, N-1, L-2, L-1 oraz debiutujące w Bielinie zaprzęgi czterokonne w klasie N-4. Godne uwagi jest to, że powożący w tej kategorii też byli debiutantami (Sebastian Bogacz, Piotr Mazurek).
Największe emocje towarzyszyły w konkursach liczących się do Pucharu Polski.
W klasie C-2 ujeżdżenie wygrał Roman Kusz. Drugie miejsce zajął nasz reprezentant Waldemar Kaczmarek.
W klasie C-1 ujeżdzenie wygrał Bartłomiej Kwiatek.
Trudną próbę terenową w parach wygrał bezkonkurencyjnie Waldemar Kaczmarek. Był on najlepszy na wszystkich przeszkodach. W jedynkach maraton wygrał Maciej Forecki.
Ostatnią próbą kończącą zmagania zaprzęgów był konkurs zręczności. Wobec niewielkich różnic na czołowych miejscach zmagania w tym konkursie były bardzo pasjonujące.
W parach potwierdzając swoją klasę wygrał Waldemar Kaczmarek LKS „Chersoń Bielin” (konie SK Bielin: Thanos,Lilia), luzak Romana Kaczmarek, co dało również zwycięstwo w całych zawodach.
W zaprzęgach jednokonnych wygrał Bartłomiej Kwiatek SLKS Książ, (Nikiel), luzak Bożena Łopuszyńska i ten wynik uplasował go na 1. miejscu w klasie C-1.
W pozostałych klasach zwycięzcami byli:
Klasa L-1: Koziński Paweł, IDMAR Krajkowo (Neapolitano III), luzak Miazek Bartek Klasa L-2: Kawecki Bogdan,KJ „Nad Stropną” Strzeszewo Żukowskie, (Imisława, Idol), luzak Taraszkiewicz Paulina
Klasa N-1: Bogacz Sebastian, Agro Aves Gajewniki, (Bel Amo BH), luzak Zabłocki Arkadiusz Klasa N-2: Bobak Henryk, LKS”Poroniec” Poronin, (Granit, Celt), luzak Ackerman Aleksandra
Klasa N-4: Bogacz Sebastian, Agro Aves Gajewniki, ( Bogacz, Bond, Sekret, Lir), luzak Zabłocki Arkadiusz, Borkowska Martyna
Bielin jako ostatnia próba klasyfikacyjna w Pucharze Polski wyłonił medalistów.
W parach:
złoty medal: Kusz Roman, niezrzeszony, luzak Andrzejczyk Katarzyna
srebrny medal: Sroka Przemysław, KJ Henryk Glinkowski Sikorzyn, luzak Andrzejczak Roman
brązowy medal: Waldemar Kaczmarek, LKS”Chersoń Bielin”, luzak Romana Kaczmarek
W pojedynkach:
złoty medal: Bartłomiej Kwiatek, SLKS Książ, luzak Bożena Łopuszyńska
srebrny medal: Maciej Forecki, LKS”Dąbroczanka” Pępowo, luzak Maciej Forecki
brązowy medal:Weronika Kwiatek, „Atrium Swarzędz”, luzak Anna Żuchowska.
W zawodach gościnnie wystąpiła „czwórka” z Niemiec. Powożący Koalick Torsten (Bakard, Schieco, Amadeo, Idol)